Full Motion Video

 

Firma Commodore stworzyła multimedialną konsole na której można oglądać pełnometrażowe filmy.  Moduł Full Motion Video dawał Amidze CD32 możliwość odtwarzania filmów w formacie MPEG zapisanych na płytach Video CD. Właśnie dla tego urządzenia, firma Commodore wyposażyła CD32 w slot Expansion. Slot ten był później wykorzystywany przez firmy trzecie do innych celów. Niektóre gry do odtwarzania swoich animacji wykorzystywały moduł FMV.

 
Moduł FMV to niewielka skrzyneczka, wsuwana z tyłu do wnętrza konsoli i podłączana do slotu Expansion. Po zainstalowaniu modułu i włączeniu konsoli można już oglądać filmy.

Jakość obrazu VideoCD jest bardzo dobra. Do uzyskania jak najlepszych efektów jakości obrazu zaleca się podłączenie konsoli z TV przez gniazdo S-VHS lub ostatecznie przez chinch. CD32 obsługuje filmy VCD poprzez ładne menu graficzne na ekranie TV, natomiast joypad spełnia funkcję pilota.

Niestety, Amiga CD32 jako odtwarzacz filmów nie zdobyła popularności, a to przede wszystkim z powodu zbyt wysokiej ceny samego modułu FMV. Aktualnie moduł FMV jest bardzo trudno dostać. Czasem pojedyncze sztuki pojawiają się na giełdach lub aukcjach internetowych.

 

[początek strony]