Emulacja na Amidze

 

W przypadku emulacji konsoli na komputerze Amiga 1200/4000 sprawa jest o wiele prostsza, niż przy emulacji na PC. Jak wiadomo pod względem technicznym, CD32 jest prawie identyczna z modelem A1200, tak więc nie jest potrzebny mocny procesor do emulacji wszystkich specjalizowanych układów, ponieważ już są one na miejscu.

 
   CD32 Games Install Kit  

Na szczególną uwagę zasługuje właśnie ten emulator. Obsługuje bardzo dużo gier. Umożliwia instalacje gier CD32 twardym dysku! Gry można uruchamiać z CD lub z HD. Emulowana jest pamięć NV RAM - wyniki gier zapisywane są na HD. Program może zaprezentować animację startową Amigi CD32. Dodatkową zaletą programu jest to, że potrafi uruchomić gry, których emulacja, na innych emulatorach nie jest możliwa.

Emulator ma status shareware, a jego rejestracja kosztuje 12  lub 15 USD (zależnie od sposobu rejestracji). Wersje demonstracyjną, która umożliwia uruchomienie tylko kilku gier, można pobrać stąd.

Więcej szczegółów na temat emulatora znajduje się na stronie Airsoft Softwair.
 
   CD32 Emulator (CacheCDFS)  

Emulator wchodzi w skład pakietu do obsługi napędów CD-ROM CacheCDFS, który musi być zainstalowany w systemie, aby emulator działał. Przygotowanie emulatora do pracy wymaga stworzenia oddzielnej sekwencji startowej w systemie dla emulowanej konsoli (nie polecam tego rozwiązania) lub utworzenia specjalnej dyskietki  startowej (to jest lepsze rozwiązanie). Oczywiście emulowana jest pamięć NV RAM na twardym dysku. Program posiada kilka opcji, dzięki którym można skonfigurować emulator dla jak największej kompatybilności z daną grą czy programem. Wiele przykładów konfiguracji do różnych gier jest opisanych w dokumentacji  programu.

 

WAŻNE: aby w pełni cieszyć się emulowaną grą CD32, najlepiej jest  podłączyć Amigę do telewizora, wtedy grafika gier będzie najbliższa oryginałowi.

[początek strony]