Amiga CD32 na monitorze LCD

Dyskusje na temat sprzętu - Amiga, moduły, rozszerzenia, przystawki i inne.

Amiga CD32 na monitorze LCD

Postautor: Michal1985 » czw 03-cze-2010 11:41:35

Witam.

Mam konsolę od małego i często do niej wracam. Wszystko zawsze było z nią w porządku. Teraz jednak mam problem ponieważ jestem posiadaczem monitora SyncMaster P2270HD i konsola na nim nie działa poprawnie. Kiedy podłączam konsolę kablem (z jednej strony 3xcinch z drugiej EURO) obraz mrowi tak, że prawie nic nie widać na ekranie, dźwięk jest. Mam też konsolę PlayStation 2 i tu z kolei problemem jest to, że gry wyglądają jak stare gry na PC-ta (same kratki), grafika jest o wiele wiele gorsza niż na telewizorze kineskopowym. Na początku myślałem że coś nie tak z tym monitorem, ale na forum PS2 dowiedziałem się, że jeśli chodzi o PS2 i telewizory/monitory HD to mój problem jest czymś normalnym i niewiele da się z tym zrobić. Pomyślałem więc że z konsolą Amiga CD32 jest pewnie podobnie i nie drążyłem tematu. Teraz jednak zauważyłem w jednym z postów na tym forum, że ktoś grał na 40-to calowym telewizorze LCD i że obraz był cycuś. Czy w takim razie z moim moonitorem jest coś nie tak? Czy Amiga CD32 powinna działać bez problemu na monitorze LCD HD? Dziękuję za ewentualne odpowiedzi!
Michal1985
Obserwator
 
Posty: 1
Rejestracja: czw 03-cze-2010 11:28:09

Re: Amiga CD32 na monitorze LCD

Postautor: warp » pt 04-cze-2010 7:18:17

Wydaje mi sie ze to calkiem normalne (kiepska jakosc) jesli probujesz wyswietlic obraz nizszej rozdzielczosci na monitorze ktory ma wysoka rozdzelczosc.
Troche lepsza jakosc osiagniesz na TV LCD jesli obraz puscisz przez zlacze s-video.
Jednakze nic nie przebije jakosci, w przypadku starszych konsol, na porzadnym telewizorze kineskopowym.
Awatar użytkownika
warp
Site Admin
 
Posty: 119
Rejestracja: wt 25-paź-2005 22:32:33
Lokalizacja: Lublin

Re: Amiga CD32 na monitorze LCD

Postautor: mikrobi » pn 28-lut-2011 12:57:58

Heja!
Z tego co zauważyłem to dużo zależy od samego telewizora,gdyż po podłączeniu sygnału niższej rozdzielczości z cd32 musi on
sobie przeskalować na swoje pixele w matrycy.Sony Bravia 46cali robi to koszmarnie.Co byś mu nie podłączył przez analogowe łącze typu composite ,to zobaczysz kwadraty.Dobry telewizor to sharp też około 40 cali,ale nie pamiętam modelu.
Ma on rozciąganie dynamiczne obrazu i dobre skalowanie,więc jak włączyliśmy alien breeda tower "asfalta" to intro zajmowało maciupko miejsca na ekranie ,ale wyglądało nieźle,za to gra była już w full screenie i w prawidłowych proporcjach!
Co do kolorów to zawsze gorzej wyglądają na lcd ,cokolwiek byś nie robił.Trzeba jeszcze poczekac na całkowita jakość,a na razie
przyzwyczaić się do zastanego stanu,bądź zaopatrzyc sie w dobry telewizor crt ale zajmuje on miejsce w mieszkaniu i twoja partnerka będzie zła ,że zaburzasz jej "lajf stajl"
pozdr.Marek
mikrobi
Obserwator
 
Posty: 24
Rejestracja: śr 30-sie-2006 15:41:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Amiga CD32 na monitorze LCD

Postautor: mikrobi » wt 29-mar-2011 15:05:04

hej!
Na amiwawie 3 kol. SAND podłaczał swoją a1200 do telewizora Manta 1903 i pracował w
palu 640*512 interlaced BEZ MRUGANIA !!!!!!!!!!!
Czyli da się i oczy nie bolą !
Potem kol. Borys uświadomił mnie ,że można powyłączać w lcd opcje polepszające obraz i czasem jest z tego b.dobry pożytek.
Jak macie to próbujcie i podzielcie się wrażeniami.Ja obecnie poluję na tę mante.pozdrawiam
mikrobi
Obserwator
 
Posty: 24
Rejestracja: śr 30-sie-2006 15:41:46
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Sprzęt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron