Nagrywanie gier CD32 na CD-R

Dyskusje na temat gier, programów i emulacji Amigi CD32.

Nagrywanie gier CD32 na CD-R

Postautor: warp » śr 10-maja-2006 18:52:16

Jakie macie doswiadczenia z nagrywaniem kopie bezieczenstwa gier na CD-R: jakich programow uzywacie, z jakimi ustawieniami, jakich plyta CD-R? W jakich sytuacjach pojawily sie problemy z odczytem na Ami, ktore plyty sa problematyczne?
Awatar użytkownika
warp
Site Admin
 
Posty: 119
Rejestracja: wt 25-paź-2005 22:32:33
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Koyot1222 » śr 10-maja-2006 20:35:47

na mojej ami nie chodza wogole CDRW, reszta cd-r nawet te 700 mb chodza super, oczywiscie najlepiej jak by gry byly kopiowane na cdr 650mb. Z softem nie mialem zadnych problemow, nero wypala plytki dobrze, z iso ktore do niego nie pasuja mozna rozprawic sie programikiem Alcochol 120%. Nagrywalem plytki pod makecd pod winuae, tez chodza.
Jesli chodzi o robienie wlasnych bootowalnych kompakotw to najlepszy jest amigowy makecd, ma specjalna zakladke na pliki tm, rawy potem mozna bezproblemowo zapisac na plytce poprzez np nero, wystarczy je "skonwertowac" na iso zmieniajac koncowke z raw na iso...

Nie wiem jak u innych moja amicd32 nie radzi sobie z kompaktami nagranymi szybko tzn 8X i powyzej, im wolniej tym lepiej.

Zauwazylem ze nawet dokladnie sklonowane kopie czasem maja przesunieta muzyke audio. Tzn np w brian the lion muzyka zaczyna sie w roznych momentach lub utwory sa przestawione w stosunku do orginalu, moze to wina tego ze cdr mial pojemnosc 700mb.
Chetnie kupie orginalne gry na CD32.
Posiadane konsolki: CD32,SNES,GBA
Koyot1222
Obserwator
 
Posty: 42
Rejestracja: sob 15-kwie-2006 11:17:35
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: warp » śr 10-maja-2006 20:48:46

A jakiej firmy uzywasz CD-R? Ja dzis zawiodlem sie na Verbatimach :?
Awatar użytkownika
warp
Site Admin
 
Posty: 119
Rejestracja: wt 25-paź-2005 22:32:33
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Koyot1222 » czw 11-maja-2006 19:09:58

... zwykle nagrywalem na najtanszych datex (zielone z gory), czasem jak cos nagrywam to dobieram plytki tak zeby byly jak najmniej kolorowe od strony nagrywanej. Najlepiej po prostu zoltawo srebrne, zadne tam niebieskie, zlote itp, wtedy wiem ze nie bedzie zadnych problemow po wypaleniu. Z lepszych plytek nie mialem problemow z nagranymi na basf, teraz chyba ta firma nazywa sie emtec?
Chetnie kupie orginalne gry na CD32.
Posiadane konsolki: CD32,SNES,GBA
Koyot1222
Obserwator
 
Posty: 42
Rejestracja: sob 15-kwie-2006 11:17:35
Lokalizacja: Olsztyn


Wróć do Oprogramowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron