Programowanie CD32 - Akiko, etc.

Dyskusje na temat gier, programów i emulacji Amigi CD32.

Programowanie CD32 - Akiko, etc.

Postautor: sachy » pn 19-cze-2006 10:40:48

Czesc,

Szukam dokumentacji i zrodelek przykladowych (jezyk niewazny, najlepiej asm lub C ale moze byc cokolwiek) wykorzystujacych mozliwosci CD32. Glownie chodzi mi dodakowe "ponad-AGA", czyli ten sprzetowy chunky-2-planar, bosluge pad'a. Gdyby ktos mial, prosze o infor na maila: sachozolUSUN_TO@op.pl

Kiedys kodowalem sporo demek na Ami, teraz mam 6oo/12oo/CD32 i chetnie bym cos sprobowal zrobic sobie na konsolke.

Przy okazji: chetnie kupie ProModule do CD32 (lub SX32) po rozsadnej cenie, w zaleznosci od wyposazenia. Sprzedam tanio pare oryginalnych gierek na CD32 i inne Amigi (w tym Cytadela - pierwsza FPP na Ami!)

Pozdr.
Sachy/ex.SkidRow^DXP^APX^Quartex...
sachy
 

Postautor: Gość » pn 19-cze-2006 17:24:30

a potrafil bys napisac port dla gry ak zeby zamiast klawiatury mozna bylo uzywac np pada cd32?
Gość
 

Postautor: sachy » wt 20-cze-2006 9:06:34

Jezeli jest kod zrodlowy do tej gry, a funkcji klawiatury nieduzo, to moglbym sprobowac. Wszystko zalezy jak w grze zorganizowano obsluge IO i czy da sie latwo to podmienic. W przerabianie binarnej wersji gry raczej bym sie nie bawil. O jakiej grze rozmawiamy?
sachy
 

Postautor: Gość » wt 20-cze-2006 9:09:14

zeewolf 2, moge ci podeslac bootowalne iso amigi cd32, botuje sie ale dalej uzywa klawierki...
Gość
 

Postautor: sachy » śr 21-cze-2006 12:35:17

iso mozesz podeslac lub wystawic na ftp - chetnie zobacze. skoro to wersja bootowalna, to raczej zrodel nie ma. wtedy wystarczylyby same pliki gry, z tym ze i tak musialbym to rozgryzac na 12oo (nie mam zadnego ProModa do CD32). Klopot w tym, ze gra jest na pewno spakowana jakims exe-packerem - jesli standardowym to luz, ale jesli jakims "wlasnym" to szanse na szybka poprawke sa nikle i prawde mowiac nie bral bym sie za to. gra pod system (moznaby spatchowac obsluge klawiatury) czy nie (trza by sie podpiac pod przerwanie). zrobic da sie wszytko, kwestia tylko czy nie zajmie to... za dlugo :) Coz, gdybym mial ProModa - byloby troche latwiej. Nadal szukam :)

pozdro
sachy
 

Postautor: BadMojo » śr 21-cze-2006 13:32:08

kilk - aukcja co prawda z konsolą, lecz sprzedający zaznaczył że w najbliższym czasie wystawi promodule. Może warto by się wcześniej dogadać co do ceny i kupić bez licytacji (tak jak ja zrobiłem).
CD32 ProModule 8mb fast 4GB HDD, Sega Saturn, PsOne, N-gage
Awatar użytkownika
BadMojo
Obserwator
 
Posty: 23
Rejestracja: pt 02-cze-2006 22:44:15
Lokalizacja: Łódź

Postautor: sachy » śr 21-cze-2006 15:06:10

Dzieki za info - wyslalem zapytanie, zobaczymy jaki bedzie efekt.

Czy co do dokumentacji/zrodel CD32 ktos cos odnalazl? Ostatecznie moge _cos_ odpalic na emulatorze pod windom...

Pozdro!
sachy
 


Wróć do Oprogramowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron