pytanie o pad playstation

Dyskusje na temat sprzętu - Amiga, moduły, rozszerzenia, przystawki i inne.

pytanie o pad playstation

Postautor: Primer » śr 10-maja-2006 7:57:49

Witam czy ktoś z was ma schemat przerobienia pada od playstation żeby współpracował z amigą cd32
Primer
 

Re: pytanie o pad playstation

Postautor: warp » śr 10-maja-2006 9:14:34

Primer pisze:Witam czy ktoś z was ma schemat przerobienia pada od playstation żeby współpracował z amigą cd32

To czego szukasz znajduje sie tutaj.
Awatar użytkownika
warp
Site Admin
 
Posty: 119
Rejestracja: wt 25-paź-2005 22:32:33
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Gość » wt 23-maja-2006 23:12:19

No dobra - a ma ktoś doświadczenia z przerabianiem takiego pada?
Gość
 

Postautor: Koyot1222 » śr 24-maja-2006 19:07:59

na allegro jest jeden czlowiek ktory sprzedaje takie przerobione pady od psx do cd32(czasem same, czasem razem z konsola). kiedys do niego napisalem i dowiedzialem sie ze jest autorem troche innej wlasnej przerobki tych padow niz w ww schemacie.
Co do samej przerobki pada, rozwalenie wtyczki od pada psx i przerobienie jej tak zeby pasowala do cd32 nie jest az takie trudne... Problem jest tylko jeden, taki z ktorym poradzic moze sobie tylko elektronik, chodzi tu przedewszystkim o zaprogramowanie scalaka tak zeby pad zrozumiale komunikowal sie z konsola, potrzebny jest do tego specjalny programator. Jak otworzysz orginalny pad do cd32 to na plytce bedziesz mial przyspawanego kilku nozkowego czarnego jegomoscia zaprogramowanego tak zeby to dzialalo, bez tego drobnego "szczegolu" pad bedzie niestety bezuzyteczny.
zeby wyprzedzic ew pytanie: Ja nie mam takiego programatora :(
Poza tym zakup tego scalaka to ok 25-30 zl plus koszt programatora ok 25-50 zl, lepiej bedzie zrobic tak jak ja to zrobilem, kupic kilka uszkodzonych wzglednie sprawnych padow do cd32 i zlozyc kilka kompletnych reszte trzymac na czesci.
Z tego co wiem w sklepie efunzine mozna bylo jeszcze kupic nowe orginalne pady do cd32, na ebay powinien byc dobry wybor, na allegro tez czesto sie pojawiaja.
Chetnie kupie orginalne gry na CD32.
Posiadane konsolki: CD32,SNES,GBA
Koyot1222
Obserwator
 
Posty: 42
Rejestracja: sob 15-kwie-2006 11:17:35
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: warp » czw 25-maja-2006 16:15:37

Koyot1222 pisze:na allegro jest jeden czlowiek ktory sprzedaje takie przerobione pady od psx do cd32(czasem same, czasem razem z konsola). kiedys do niego napisalem i dowiedzialem sie ze jest autorem troche innej wlasnej przerobki tych padow niz w ww schemacie.

Masz moze kontakt (meila, gg) z tym czlowiekiem?
Awatar użytkownika
warp
Site Admin
 
Posty: 119
Rejestracja: wt 25-paź-2005 22:32:33
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Koyot1222 » czw 25-maja-2006 19:16:37

tak mam maila, ale napewno nie zamieszcze go na forum, moge wyslac zainteresowanym "prywatnie" na email.
Chetnie kupie orginalne gry na CD32.
Posiadane konsolki: CD32,SNES,GBA
Koyot1222
Obserwator
 
Posty: 42
Rejestracja: sob 15-kwie-2006 11:17:35
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: warp » czw 25-maja-2006 21:58:03

Koyot1222 pisze:tak mam maila, ale napewno nie zamieszcze go na forum, moge wyslac zainteresowanym "prywatnie" na email.

Dzieki za adres. Sprobuje sie skontaktowac z tym jegomosciem w celu nawiazania pewnej wspolpracy - chcialbym aby podzielil sie z nimi swoja wiedza na temat padow. O efektach poiformuje.
Awatar użytkownika
warp
Site Admin
 
Posty: 119
Rejestracja: wt 25-paź-2005 22:32:33
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Koyot1222 » pt 26-maja-2006 19:20:45

faktycznie, moglby to byc ciekawy temat :D Czekam na wiesci :)
Chetnie kupie orginalne gry na CD32.
Posiadane konsolki: CD32,SNES,GBA
Koyot1222
Obserwator
 
Posty: 42
Rejestracja: sob 15-kwie-2006 11:17:35
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: warp » pt 02-cze-2006 8:10:11

Nawiazalem kontakt z kolega. Na razie ustalamy forme artykulu jakim mialby wesprzec Nasza strone. Sadze ze wkrotce bada jakies efekty. Jedynym ogranicznikiem jest... czas. Ale badzmy dobrej mysli. Poki co, jako zapowiedz link do jego strony.
Ciekawie zapowiada sie ten "przerobiony" pad od psx, zwlaszcza ilosc dodatkowych funkcji. Chyba takie cos sobie sprawie.
Obrazek
kliknij obrazek aby powiekszyc
Awatar użytkownika
warp
Site Admin
 
Posty: 119
Rejestracja: wt 25-paź-2005 22:32:33
Lokalizacja: Lublin

Re: pytanie o pad playstation

Postautor: BadMojo » sob 24-cze-2006 11:41:34

reactor pisze:
Primer pisze:Witam czy ktoś z was ma schemat przerobienia pada od playstation żeby współpracował z amigą cd32

To czego szukasz znajduje sie tutaj.

Niestety ten interfejs nie posiada fukncji emulacji myszy. Bardzo przydatna rzecz tymbardziej do CD32 - którą traktuję jak konsolę. Za bardzo nie ma jak na myszy grać (ze wzgłedu na ustawienie sprzętu), a w grach whdload nie da rady użyć fakemouse'a czy innego appa emulującego mysz na joyu. Zdecydowałem się wreszcie i zamówiłem sobie takiego padzika. Jak dojdzie zdam relacje jak się sprawuje 8)
CD32 ProModule 8mb fast 4GB HDD, Sega Saturn, PsOne, N-gage
Awatar użytkownika
BadMojo
Obserwator
 
Posty: 23
Rejestracja: pt 02-cze-2006 22:44:15
Lokalizacja: Łódź

Postautor: BadMojo » pt 07-lip-2006 10:45:56

Padzika otrzymałem bardzo szybko - dzień po wpłacie pieniędzy :). Serdecznie polecam mimo iż nie jest to mały wydatek, ale naprawdę opłacalny. Wszystko, łącznie z emulacja myszy, działa wyśmienicie. Mimo iż sam pad nie jest oryginalny sony, to działa całkiem dobrze. Ma tylko trochę bardziej wystające przyciski.
CD32 ProModule 8mb fast 4GB HDD, Sega Saturn, PsOne, N-gage
Awatar użytkownika
BadMojo
Obserwator
 
Posty: 23
Rejestracja: pt 02-cze-2006 22:44:15
Lokalizacja: Łódź

Słowo od autora padów PSX do CD32

Postautor: reco78 » pt 07-lip-2006 20:42:04

Witam wszystkich!

Tak sobie śledziłem rozwój tego joypadowego wątku na forum, od czasu kontaktu ze mną Administratora tego serwisu.
Postanowiłem w końcu "wyjść z cienia" i napisać słowo.
Po pierwsze cieszę się, że BadMojo zadowolony jest z mojej pracy i wydanych pieniędzy.
Słowo komentarza do marki joypadów. Faktycznie nie są one "Sony", mam w domu przerobione pady sony i uważam osobiście, że wygodniej gra się na tych "PowerPadach". Pady są takie, jakie są dostępne, a oryginalych nie mogę już nigdzie znaleźć.
Co do zaproponowanego przez Admina artykułu o joypadach, na razie zbieram myśli i szukam czasu... to coś jakby pisać sprawozdanie z laborki :wink: . Puki co sprawa musi jeszcze trochę poczekać.

Pozdrawiam wszystkich miłośników Amigi!
AmigaCD32, A1200Tower 040/040+32MB+3,2GB, A1200Desktop+HDD1,6GB+slimCD, SNES, GBA
reco78
Obserwator
 
Posty: 1
Rejestracja: pt 07-lip-2006 20:25:12
Lokalizacja: Wrocław


Wróć do Sprzęt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron