Amiga Cd32 Kręcący Się Napęd W Drugą Stronę.

Dyskusje na temat sprzętu - Amiga, moduły, rozszerzenia, przystawki i inne.

Amiga Cd32 Kręcący Się Napęd W Drugą Stronę.

Postautor: heros120 » śr 26-lip-2006 11:50:31

Witam,
Mam problem z moją Amigą Cd32, jakiś czas temu, mianowicie tak z 7 lat temu dry.gif , popsuł mi się napęd (kręci się w drugą stronę, bardzo powoli) i niestety nie czyta już płyt. Czy można to jakoś zreperować lub poprzez inny cdrom np: od komputera zamienić go?. Oczywiście próby były podejmowane z naprawieniem napędu, ale nic nie dało pożądanego rezultatu mad.gif (sprawdzone zostały obwody, zimne luty)
Proszę o jakąś poradę, chętnie bym sobie pograł w np: Tower Assault i wiele innych gier których mam ponad 100 tytułów, oczywiście oryginalnych!. Mój ojciec jak dał bezpośrednio napięcie bodajże 3 lub 5V to silniczek kręcił sie tak jak powinien "szybko" ale w drugą stronę czyli w lewo i też oczywiście nie czytał płyt icon_neutral2.gif . Czy po wymianie na ten http://www.impelshop.com/?item=704 będzie wszystko wpożądku?, czy raczej to nie jest wina lasera?.
heros120
Obserwator
 
Posty: 2
Rejestracja: śr 26-lip-2006 11:46:17

Postautor: Koyot » śr 26-lip-2006 15:50:30

hmmm. ciekawy problem, odnosnie tego linka, to tylko sam laser kss210a, na pierwszy rzut oka wymiana tej czesci niewiele zmieni jesli sam glowny mechanizm po prostu zle dziala. Co do wymiany CDromu na taki z PC, nie wiem czy jest to wykonalne tak po prostu w domowych warunkach, poniewaz CD32 nie posiada sprzetowego sterownika IDE ktory jest potrzebny do takiego zwyklego cdromu np od PC.
Coz, wina moze lezec w zle dzialajacym mechanizmie, mozna go rowniez nabyc w impel shop, ale... w obudowie metalowej znajduje sie dodatkowa plytka podlaczona bezposrednio do plyty poprzez specjalna tasme. Jesli zawiodl ten element to nie wiem czy da sie cos takiego kupic nowego, a niedawno ktos sprzedawal na allegro 4x CD32 za 25 zl, do rozbiorki. Trzeba by bylo poszukac innej "lekko" sprawnej CD32 i sprobowac ten element podmienic.
Ale... jest jeszcze jedna mozliwosc, ja przez bardzo dlugi czas mialem problemy z konsola i odczytem nawet nowych orginalnych plyt. Ktoregos pieknego dniarozkrecilem obudowe, przeczyscilem dokladnie spirytusem metylowym wszystkie styki tasmy laczacej mechanizm z plyta oraz gniazda w ktore byla wetknieta. I okazalo sie ze problem jak za dotknieciem rozdzki, rozplynal sie w powietrzu... Coz, wpadlem na to dopiero jak przypomnialem sobie jak kiedys lata temu, moi znajomi opowiadali o amigach oddawanych do serwisu, a w serwisie zwykle rozlaczno wszystkie czesci, przeczyszczano styki, dociskano karty i taka, "naprawiona" oczywsicie juz w pelni sprawna ami oddawano nabywcy.
ps: a moze masz jakies zbedne tytuly? Chetnie nabede :)
Koyot
Obserwator
 
Posty: 8
Rejestracja: czw 06-lip-2006 15:23:39

Postautor: heros120 » śr 26-lip-2006 17:13:24

Koyot pisze:Ale... jest jeszcze jedna mozliwosc, ja przez bardzo dlugi czas mialem problemy z konsola i odczytem nawet nowych orginalnych plyt. Ktoregos pieknego dniarozkrecilem obudowe, przeczyscilem dokladnie spirytusem metylowym wszystkie styki tasmy laczacej mechanizm z plyta oraz gniazda w ktore byla wetknieta. I okazalo sie ze problem jak za dotknieciem rozdzki, rozplynal sie w powietrzu... Coz, wpadlem na to dopiero jak przypomnialem sobie jak kiedys lata temu, moi znajomi opowiadali o amigach oddawanych do serwisu, a w serwisie zwykle rozlaczno wszystkie czesci, przeczyszczano styki, dociskano karty i taka, "naprawiona" oczywsicie juz w pelni sprawna ami oddawano nabywcy.
ps: a moze masz jakies zbedne tytuly? Chetnie nabede :)

Witam,
W wolnej chwili rozkręce jeszcze raz moją Amige i sprubuje myk ze spirytusem, przemyje i mocno podociskam wszystkie taśmy do styków.
A gier nie sprzedaje, może kiedyś uda mi się ją naprawić i wystawie cały komplet z grami na allegro :wink:
heros120
Obserwator
 
Posty: 2
Rejestracja: śr 26-lip-2006 11:46:17


Wróć do Sprzęt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron