Interfejsy

 

Dla Amigi CD32 zostało stworzonych wiele różnego rodzaju interfejsów, przelotek, adapterów.  Na stronie przedstawione jest kilka urządzeń tego typu.

 

   NET for CD32  

Zestaw wyprodukowany przez firmę TOMS, służy do wymiany danych pomiędzy konsolą CD32, a każdą inną Amigą wyposażoną w złącze szeregowe, może to być nawet druga CD32 z odpowiednią przystawką. Kabel służący do komunikacji ma długość 2,5 m z jeden strony jest zakończony złączem AUX do podłączenia do wejścia klawiatury konsoli, a z drugiej strony złączem do portu Serial. Do zestawu jest dołączana dyskietka na której znajduje się oprogramowanie dla Amigi do transmisji danych, brakuje natomiast kompaktu dla CD32 z odpowiednim do tego celu oprogramowaniem, dlatego należy dodatkow oddzielnie zakupić odpowiedni krążek CD, może to być Communicator CD, Network CD lub CDPD IV.

 
   Rozdzielacz AUX  

Jeżeli będziemy transmitować dane, na przykład za pomocą wcześniej wspomnianego zestawu NET for CD32, a mamy również klawiaturę podłączaną do gniazda AUX, to, żeby nie bawić się w ciągłe przełączanie kabelków idealnym rozwiązaniem tego problemu jest Rozdzielacz AUX. Jest to produkt firmy TOMS, wykonany w solidny sposób, z jednej strony znajduje się wtyczka podłączana do gniazda AUX konsoli, zaś z drogiej strony zakończony dwoma wejściami typu AUX, gdzie właśnie można podłączyć klawiaturę i przewód komunikacyjny.

 
   Audio Interface Tower  

Interfejs jest przeznaczony do komputerów Amiga. Gry stworzone dla konsoli posiadają muzykę zapisaną w postaci ścieżek audio, która jest odtwarzana podczas gry, dzięki czemu dźwięk uzyskany na wyjściu jest zawiera muzykę i odgłosy z gry generowane przez układy muzyczne konsoli. Takiego efektu normalnie nie da się uzyskać na komputerze Amiga - dźwięk może płynąć z układów Paula ze wszystkimi samplami  lub bezpośrednio z CD. Aby można było usłyszeć jednocześnie dźwięk generowany przez układy muzyczne i dźwięk z CD należy z miksować te dwa źródła dźwięku. Do tego właśnie służy Audio Interface Tower. Opisywany interfejs istnieje również w wersji desktop.