Kontrolery

 

Z konsolą Amiga CD32 współpracują bez problemu wszystkie joysticki i myszki przeznaczone dla komputerów Amiga. Poniżej są przedstawione produkty, na które użytkownik Amigi CD32 powinien zwrócić szczególną uwagę.

 
  Joypad BOOMERANG  

Joypad dla komputerów Amiga (choć istnieje też wersja dla CD32). Jest to produkt polskiej firmy MATT. Pad kolorystyką pasuje do konsoli, jest nieco mniejszy niż oryginalny joypad CD32, ale za to ma bardziej zaokrąglone kształty, dzięki czemu dobrze leży w dłoniach. Ciekawym dodatkiem jest to, że joypad Boomerang posiada dodatkowy drążek kierunkowy z nasadką kierunkową. Powstało kilka różnych wersji tego joypada.

 
  Joypad Competition Pro CD32  

Joypad kompatybilny z joypadem Amigi CD32. Na zachodzie był sprzedawany z pewną serią konsoli. Potem można było go kupić odzielnie. Wyglądem do złudzenia przypomina joypad konsoli Sega Megadrive. Dodatkowo posiada przyciski turbo i autofire. 

 

Klawiatura komputerowa dla konsoli Amiga CD32. Jest to odpowiednio przerobiona klawiatura od PC. Posiada długi przewód zakończony złączem AUX do podłączenia konsoli (czyli nie potrzeba żadnych dodatkowych przejściówek). Klawisze charakterystyczne dla amigowej klawiatury są w odpowiedni sposób przypisane innym klawiszom. Waga klawiatury jest dosyć spora, ponieważ ma metalowe wzmocnienie dolnej części. Kolor naturalny dla CD32, czyli czarny.