Magazyny

 

W czasach świetności Amigi CD32 niemalże w każdym magazynie dla komputerów Amiga, a także w magazynach o grach na różne platformy, były zamieszczane artykuły dotyczące Amigi CD32. Obszernie pisano o grach i programach, jaki i o dodatkowych urządzeniach współpracujących z amigową konsolą. Nową (na tamte czasy) konsolę traktowano w prasie amigowej na równi z komputerami Amiga. W polskiej prasie komputerowej też dało się odczuć obecność CD32. W zachodnich magazynach były tworzone specjalne kilkunastostronicowe kąciki/działy, gdzie pisano jedynie na tematy związane z Amigą CD32. Natomiast niektóre wydawnictwa zdecydowały się wydawać samodzielny magazyn cały poświęcony tylko Amidze CD32.

 
   Amiga CD32 Gamer  

Najpopularniejszy i najdłużej wydawany magazyn w Wielkiej Brytanii. Ukazało się ponad 20 numerów, pierwszy numer ukazał się w maju 94', a ostatni w lutym 96'. W między czasie ukazało kilka numerów specjalnych (o których poniżej).

Każdy numer CD32 Gamer zawierał Cover CD, co w tamtych czasach było naprawdę rzadkością. Na płytach znajdował się zbiór oprogramowania shareware, dema komercyjnych produkcji, wiele animacji (m.in. prace Ericka Schwartza), szereg informacji z sieci, a także próbki twórczości scenowej. Cover CD był odpowiednio przygotowane do pracy na samej konsoli - bootowalne CD, a całe sterowanie odbywało się za pomocą joypada. Wartościowe Covery z numerów archiwalnych CD32 Gamer są jeszcze sprzedawane przez wiele firm zajmujących się amigowym oprogramowaniem. Prawdopodobnie jeszcze kilka płyt z magazynu CD32 Gamer posiada w swojej ofercie firma Arwal.
 

 
   Amiga CD32 Special  

Jest to pewnego rodzaju uzupełnienie magazynu CD32 Gamer. W latach 1994 - 1995 wydano kilka numerów Amiga CD32 Special. Wersja specjalna zawierała dodatkowo pełną wersję gry komercyjnej na Cover CD. Natomiast, pismo zawierało opisy gier, podobnie jak CD Gamer.

 
    Amiga CD32 Magazine  

Pierwszy numer Amiga CD32 Magazine został wydany na wiosnę 1994 roku. Magazyn miał naprawdę dużą objętości, bo aż 92 strony. Zawierał obszerne opisy gier, porady, a także publicystykę i wywiad z Davidem Pleasancem (w tamtym czasie - dyrektor naczelny Commodore UK).

Pierwszy numer został bardzo pozytywnie przyjęty, tak więc przygotowano drugim numer magazynu, który został wydany jesienią tego samego roku. Po pewnych przejściach zaczęto zbierać materiał do numeru trzeciego, który miał się ukazać zimą 94'. Niestety, upadek firmy Commodore skomplikował całą sytuacje, w efekcie czego, numer trzeci Amiga CD32 Magazine nigdy się nie ukazał.

 

Po zamknięciu magazynów papierowych ukazują się jedynie magazyny w postaci elektronicznej (w formacie AmigaGuide), a także pojedyncze artykuły. Magazyny te są tworzone przez wiernych fanów CD32 z całego świata. Pomimo że Amiga CD32 ma już swoje lata, to jednak z ostatnio napisanych tekstów, można trochę nowego i ciekawego dowiedzieć się na temat konsoli i jej wykorzystania . Wszystkie teksty i magazyny są do pobrania z katalogu /docs/mags/ Aminetu.

 
   CD32 Outside  

Jest to najaktualniejszy magazyn o CD32. Wydano już 5 magazynów z serii CD32 Outside. W każdym z nich można poczytać (w języku niemieckim) na różne tematy dotyczące Amigi CD32. Dla przykładu, 5. numer zawiera: test 11 gier, informacje na temat tworzenia FotoCD, kompilacji własnych CD, czy wywiad z byłym pracownikiem firmy Commodore. Kolejny numer już w przygotowaniu.
Wszystkie numery CD32 Outside można pobrać ze strony autorów, ewentualnie z Aminetu.
 

[początek strony]