Prototypy

 
Tu możesz znaleźć informacje o prototypach i innych niespotykanych urządzeniach związanych z Amigą CD32.
 
   CD32 ColdFire  

Pewna grupa deweloperów postanowiła stworzyć kartę turbo z procesorem ColdFire dla Amigi. Na oficjalnej stronie tego projektu jest już przedstawiony prototyp karty do A4000. Najciekawszym jest to, że wśród informacji zamieszczonych na stronie można znaleźć wzmiankę o wersji karty dla Amigi CD32. Podana jest następująca specyfikacja karty dla CD32:

CPU: Motorola V4 Coldfire @ 220Mhz. (V4e or V5 if available)
Interfaces: IDE, USB & Amiga specific ports.
Memory: One PC100 SDRam slot. (Either SODIMM or DIMM

Na stronie pod specyfikacją można przeczytać m.in.: "CD32 jest/była dobrą konsolą do gier, ale z mocą 220MHz V4 ColdFire i 512MB pamięci SDRAM będziesz mógł grać w nowoczesne gry CD, oglądać filmy na VideoCD bez potrzeby dokupowania drogiego i trudno dostępnego modułu FMV [...]
Ta karta ma niski priorytet i nastąpi po wersji dla A4000, A2000 i A1200."

Projekt karty z procesorem ColdFire dla CD32 wydaje się równie interesujący co nieprawdopodobny. Póki co, pozostaje jedynie czekać. Jeżeli pojawią się jakieś nowe ważne informacje o projekcie - zostaną tu dodane.

 
   CUBO  

Na bazie Amigi CD32 powstał automat do gier - CUBO. Właściwie jest to zwykła Amiga CD32 z dodatkową kartą, która odpowiada za komunikacje pomiędzy CD32 a panelem sterującym automatu (panel ten zastąpił joypad konsoli).

Na amigowym automacie można sobie pograć w m.in. gry takie jak Candy Puzzle, BlackJack.

 
   CD32 Debug Board  
Płyta produkcji Commodore dostarczana deweloperom gier CD32 do testów i portowania oprogramowania. Płyta podłączana do portu Expansion, zawiera port szeregowy, port równoległy, kontroler stacji dysków i kontroler IDE.

 

 
   CD32 Game System 030  

Firma Commodore stworzyła kartę turbo do swojej konsoli. Karta instalowana w slocie Expansion, znajdujował się na niej procesor 68030 z pełnym MMU lecz bez koprocesora i możliwości rozszerzenia pamięci. 

Karta nigdy nie trafiła do produkcji, został stworzony jedynie prototyp.

 

 
   Przykrywka CD32  

Ot, poprostu plastikowa przykrywka na konsole chroniąca ją przed kurzem, czy innymi zanieczyszczeniami z zewnątrz. Przydatna jest każdemu, kto dba o czystość swojego sprzętu. Prawdopodobnie jeszcze firma AnimArt posiada takowe przykrywki w sprzedaży.

 
  Eagle Tower  

Obudowa Tower do Amigi CD32. Stworzona przez firmę Eagle. Niestety, obudowa ta nigdy nie weszła do produkcji seryjnej, aczkolwiek warto o niej wspomnieć ponieważ zapowiadała się naprawdę ciekawie.

Jako ciekawostkę można dodać, iż firma Eagle starała się o przejęcie praw do Amigi zaraz po upadku firmy Commodore.