Schematy

 
Informacje na temat różnych schematów związanych z Amigą CD32. Dział powstał dla osób dobrze znających się na elektronice.

(Ani autor strony, ani nikt inny nie bierze odpowiedzialności za uszkodzenia sprzętu wynikające z nieodpowiedniego zastosowania któregokolwiek ze schematów! Wszelkich modyfikacji sprzętu dokonujesz na własną odpowiedzialność!)

 

  Prosty mikser audio do Amigi  
Na stronie serwisu Polish Amiga News Squad (PANS) w dziale Artykuły znajduje się interesujący artykuł dla osób, które na swoich komputerach Amiga emulują konsole CD32. Jak wiadomo gry dla CD32 zawierają dodatkowo ścieżki audio, zazwyczaj jest to muzyka do gier. Aby na komputerze Amiga móc słyszeć sample z gry (generowane przez układy dźwiękowe) i muzykę (odtwarzaną z CD) jednocześnie, potrzebny jest mikser tych dwóch źródeł dźwięku. Sposób wykonania takiego miksera w "domowych warunkach" jest opisany w artykule pod tytułem "Prosty mikser audio do Amigi" autorstwa Sławomira Skrzyńskiego. Oczywiście dla amigowca są też inne zalety takiego miksera, wszystko to jest dobrze opisane w tekście.
 
  Dwuprzyciskowy Joy  
Sporo gier CD32 korzysta tylko z dwóch przycisków fire. Właśnie do tego typu gier można też użyć zwykłego joysticka. Na stronach serwisu PANS w dziale Artykuły znajduje się tekst Sławomira Skrzyńskiego, w którym opisany jest sposób przerobienia zwykłego joysticka, tak aby obsługiwał dwa przyciski fire.
 
 
  Schemat joypada CD32  

Na stronie internetowej P.P.H.U. "R-MIK", wśród ofert, znajduje się wiele ciekawych schematów różnych urządzeń do komputerów i urządzeń telekomunikacyjnych. W dziale zawierającym oferty programów i artykułów dla Amigi, znajduje się m.in. schemat joypada CD32. Polecam przejrzenie całej oferty na stronie.

 
   Hardware book  

Hardware book to największa w internecie baza zawierająca opisy/schematy portów, schematów kabli, adapterów, interfejsów itp. Wśród ogromnej ilości różnych opisów znajdują się również te dotyczące Amigi CD32, dla przykładu tu znajduje się kabla łączącego CD32 przez gniazdo klawiatury z komputerem przez port szeregowy.

Hardware book w wersji offline: hwb-010706.lha, hwb-010706.tgz, hwb-010706.zip.

 
   Wewnętrzna stacja dysków w CD32  

W Magazynie Amiga 8/97 ukazał się artykuł opisujący instalacje stacji dysków w konsoli bez konieczności zaopatrywanie się w dodatkowe kosztowne moduły. Artykuł jest przeznaczony do osób już dobrze zaznajomionych z elektroniką, ponieważ instalacja i podłączenie stacji dysków jest dość skomplikowanym procesem, wymaga wykonania dodatkowej płytki przeznaczonej do kontroli stacji dysków i zrobienia wielu połączeń do ścieżek na płycie głównej konsoli. Dzięki temu interfejsowi "domowej roboty" zyskujemy wewnętrzną stację dysków, wbudowaną z prawej strony konsoli i dodatkowe wyjście (z tyłu konsoli) na zewnętrzną stacje dysków.

 
   Opis slotu Expansion  

Na Aminecie  w katalogu /hard/misc/ znajduje się pełny opis slotu Expansion (do tego slotu podłączane są moduły i dekoder FMV). Opis w pliku tekstowym w języku angielskim znajduje się tutaj.

 
   MAS Player  

MAS Player to sprzetowy dekoder MPEG Audio (MP2 lub MP3), podłączany do portu równoległego. Przeznaczony jest dla każdej Amigi, także dla CD32 z odpowiednim modułem (zalecany SX32).

http://home.snafu.de/dcr/mpeg_hardware.html

 

[początek strony]