Emulacja na PC

 

Na PC powstały dwa emulatory Amigi CD32, choć należy jeszcze wspomnieć o WinUAE, który to posiada kilka funkcji dla emulacji konsoli. Według twórców emulatorów, do pełnej i przyjemnej emulacji zalecany jest  procesor co najmniej Pentium III, ze względu na architekturę konsoli, co więcej, niektóre gry wyglądają i działają bardzo "ospale" ponieważ zostały stworzone dla PAL/NTSC, a nie dla trybów kart graficznych.

Aby w pełni się cieszyć grą CD32 pod emulatorem na PC, zalecam podłączenie komputera do TV przez wyjście TV-OUT w karcie graficznej.

 
   Akiko  

Najlepszy emulator konsoli Amiga CD32 i Amiga CDTV jaki powstał dla PC. Twórcami jego jest ta sama grupa, która stworzyła CD32 Games Install Kit. Lista obsługiwanego oprogramowania jest kilkukrotnie dłuższa w porównaniu z emulatorem Project32, w przypadku gier CD32 jak i CDTV. Akiko daje możliwość uruchomienia gry prosto z CD lub z obrazu płyty. Pełna wersja emulatora ma jeszcze jedną wyjątkową ceche  - emuluje moduł do filmów FMV.

Program niestety nie jest darmowy, pełna wersja kosztuje 15 USD lub 15 Euro. Wersje demonstracyjną umożliwia uruchomienie tylko 7 gier z CD32 i jedną z CDTV. Wersje demonstracyjną można pobrać stąd lub ze strony programu.

 
   Power32  

Program bazujący na WinUEA. Emuluje obie amigowe konsole - CD32 i CDTV. Obsługuje 26 gier CD32 i 5 gier CDTV. Posiada skromne możliwości konfiguracji. Umożliwia uruchomienie gry z CD lub z obrazu płyty. Ważne, że emulator jest darmowy, wymaga jedynie ROM-u 3.1.

Standardowo menu programu jest po niemiecku, jednakże istnieje oddzielnie łatka powodująca, że program komunikuje się z użytkownikiem w języku angielskim.

Program można pobrać stąd.

 

 

[początek strony]